„Kino Drogi” podczas Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk 2013

Latem, w dniach 2-9 sierpnia, rusza w Poznaniu Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK 2013. W ramach współpracy z programem „ŠKODA. Wiesz co dobre!” powstaje nowy cykl filmowy – „Kino Drogi”. Przybliży on widzom dwa najlepsze wynalazki ludzkości: samochód i kamerę. Wybrane filmy skierowane są do ludzi ceniących prawdziwe wartości, które znajdują odzwierciedlenie w proponowanych tytułach.

transatlantyk logoW ramach cyklu, przypomnimy najciekawsze pozycje w historii tego filmowego nurtu oraz zaprezentujemy dwa premierowe filmy z drogą i podróżą w tle.
Widzowie będą mieli okazję obejrzeć:

  • „Jackie”, reż. Antoinette Beumer, Holandia 2012,
  • „Road North”, reż. Mika Kaurismaki,Finlandia 2012,
  • „Znikajacy punkt” reż. Richard C. Sarafian, USA 1971,
  • „Pojedynek na szosie”, reż. Steven Spielberg, USA 1971
  • „Gran Torino”, reż. Clint Eastwood, USA 2007,
  • „Bezdroża”, reż. Alexander Payne, USA 2005,
  • „Pociąg do Darjeeling”, reż. Wes Anderson, USA 2007.

Na uczestników Festiwalu czekają dodatkowe niespodzianki: wyjątkowy konkurs na filmową zapowiedź cyklu, pod znaczącym tytułem „Pokaż nam swoją drogę” oraz dodatkowy cykl filmowy, w bardzo atrakcyjnej konwencji. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK, został powołany do życia w 2011 roku. To nowatorski projekt Jana A.P. Kaczmarka, światowej sławy kompozytora muzyki filmowej, laureata Oskara oraz założyciela Instytutu Rozbitek. Festiwal czerpiąc inspirację z uznanych światowych festiwali filmowych – Sundance i Berlinale, już od pierwszej edycji stał się ważnym punktem na kulturalnej mapie naszego kraju.

Festiwal daje okazję do spotkań z wybitnym światowym kinem i muzyką, legendami i młodymi gwiazdami oraz twórcami filmowymi z Polski i zagranicy. Filmowa część Festiwalu TRANSATLANTYK to setki pokazów pogrupowanych w kilkanaście sekcji tematycznych, otwarte warsztaty z twórcami filmowymi, pokazy plenerowe i przeglądy filmowe. 

Źródło: Skoda