Już czas na letnie

– Myślę, że kierowcy już mogą zmieniać opony na letnie – informuje Maria Waliniowska, dyżurny synoptyk w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – Począwszy od dziś na terenie naszego kraju będzie coraz cieplej. W niedzielę możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

Temperatura w dzień nie powinna spaść poniżej 7oC – dodaje. – W tej chwili nie mamy szczegółowych danych, które dotyczą prognozy na Święta Wielkanocne. Będziemy wiedzieć więcej w przyszłym tygodniu – informuje Katarzyna Bieniek rzecznik prasowy w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Będzie tłoczno

Od Świąt Wielkanocnych dzieli nas kilkanaście dni. Nie zostawiajmy zmian opon na ostatnią chwilę. Zróbmy to jak najszybciej. – Co roku w okresie przedświątecznym ustawiają się kolejki do serwisu – informują serwisanci z Norauto w Piasecznie k/ Warszawy. Tak samo przedstawia się sytuacja w Poznaniu. – Okres przedświąteczny to gorący okres, dlatego warto zadzwonić i umówić się w serwisie już teraz – przekonuje Piotr Woźniak.

Ile zapłacimy?

Powiedzmy, że do serwisu podjeżdża właścicielka VW Golfa ile zapłaci za wymianę opon? – Wszystko zależy od tego, czy klientka będzie kupowała nowe opony u nas, czy sama dostarczy ogumienie – tłumaczy konsultant Norauto. – W pierwszym przypadku zapłaci około 600 zł, jeśli ma własne opony za wymianę i wyważenie zapłaci od 60 zł do 120 zł.

Maria Waliniowska, dyżurny synoptyk w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowała dla nas prognozę na najbliższe sześć dni:

Czwartek: pogodnie, od 9oC na Suwalszczyźnie, do 14oC na Dolnym Śląsku
Piątek: pogodnie, od 12oC na Suwalszczyźnie, do 20oC na Dolnym Śląsku
Sobota: pogodnie, od 12oC na Suwalszczyźnie, do 22oC na Dolnym Śląsku
Niedziela: ciepło, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, od 14oC na Suwalszczyźnie, do 23oC na Dolnym Śląsku
Poniedziałek: ciepło, od 13oC na Suwalszczyźnie, do 15oC na Dolnym Śląsku
Wtorek: ciepło, od 13oC na Suwalszczyźnie, do 15oC na Dolnym Śląsku

Najświeższe informacje dotyczące pogody możemy odnaleźć na stronie pogodynka.pl.