Jak przygotować się do pierwszego wyjazdu z niemowlakiem?

Jak przygotowau0107 siu0119 do pierwszego wyjazdu z niemowlakiem?

Jak przygotowau0107 siu0119 do pierwszego wyjazdu z niemowlakiem?Kochasz podróże, a właśnie zostałaś szczęśliwą mamusią? Co roku szalałeś na wakacjach, a teraz jesteś dumnym ojcem? Pojawienie się dziecka sprawia, że nasze życie zmienia się o 180 stopni. Nie musimy jednak rezygnować z podróży, zwłaszcza, że maluch też może dzięki nim wiele zyskać.

O czym nie możemy zapomnieć?

Na początek – formalności. Niby sprawa banalna, a jednak wciąż zaskakująco dużej liczbie osób zdarza się zapomnieć o tym, co najważniejsze. Pamiętajmy więc, aby wyjeżdżając zabrać ze sobą wszystkie dokumenty malucha. Jeśli przechodził jakieś choroby, możemy wziąć ze sobą również dokumentację medyczną, która w razie potrzeby będzie dużą pomocą dla lekarza. Zadbajmy też o bezpieczeństwo oraz zdrowie całej rodziny, wykupując odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Jaką ofertę wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz celu podróży. Czasami, korzystając z wyjazdów typu all inclusive, dostajemy wiele świadczeń w cenie – warto sprawdzić, co dokładnie nam przysługuje.

Przyzwyczajmy dziecko do wyjazdów

Właściwie nie ma bardzo ścisłych zaleceń, dotyczących wieku dziecka, w którym pierwszy raz możemy z nim wyjechać. Lekarze sugerują, żeby oszczędzić maluchowi takich wrażeń podczas pierwszego miesiąca życia – to okres, w którym dopiero przyzwyczaja się do życia poza organizmem matki. Po jego upływie, warto jest rozpocząć podróże, na początku najlepiej te mniejsze. Świetnym sposobem przyzwyczajania dziecka do wyjazdów są krótkie wycieczki do rodziny, np. za miasto. Później mogą one wydłużyć się do kilku dni. W ten sposób sprawdzamy, jak nasza pociecha radzi sobie z jazdą samochodem lub innymi środkami komunikacji, czy nie sprawia jej problemu zasypianie poza domem.

Na pierwsze wyjazdy dobrze jest wybrać miejsca spokojne, położone z dala od dużych kurortów czy dyskotek. Przekonajmy się, czy wybrana przez nas kwatera spełnia odpowiednie standardy i jest przygotowana na przyjęcie małych gości. Powinniśmy mieć możliwość skorzystania z łóżeczka dziecięcego, wanienki czy przewijaka.

Pakowanie – zmora wielu mam

Co zabrać ze sobą na wyjazd z maluchem? Z pewnością przyda się sporo rzeczy, jednak zachowajmy zdrowy rozsądek! Spakujmy ubranka, które będą odpowiednie na różnego rodzaju pogodę. Nie zapomnijmy o przyborach higienicznych, jak pieluszki, puder, chusteczki nawilżane. Weźmy też pokarm na drogę – możemy skorzystać ze specjalnych kubków termicznych lub podgrzewaczy, które sprawią, że długo pozostanie świeży i ciepły. Niezbędna jest również apteczka, dobrze wyposażona i zawierająca jedynie leki o prawidłowym terminie przydatności.

Fot: Pink Sherbet Photography, foter.com