Dzieci wolą, gdy prowadzi mama!

To już oficjalne: dzieci czują się bezpieczniej, kiedy to mama prowadzi samochód. Tak ustalili naukowcy brytyjskiej organizacji GEM Motoring Assist.

Kto śpiewa za kółkiem?

Moms rule the road

Zgodnie z danymi organizacji 60 procent dzieci w wieku od 5 do 16 lat jest szczęśliwsze i bardKto ziej zrelaksowane, kiedy mama prowadzi samochów. Dzieje się tak, ponieważ mamy są mniej skłonne do okazywania gniewu za kierownicą, bardziej wyrozumiałe w stosunku do innych kierowców, a czasem nawet śpiewają podczas jazdy – przynajmniej według dzieci. Ojcowie z kolei jeżdżą za szybko, bardziej agresywnie i czasem zdarza im się, że tracą głowę, gdy znajdują się na fotelu kierowcy.

Jednocześnie badacze odkryli, że część kobiet ma czasem problemy z podstawowymi manewrami. Siedmioro na dziesięcioro przebadanych dzieci przyznało, że ich mamie gaśnie samochód podczas ruszania pod górkę, a ponad połowa powiedziała, że mama ma kłopot z parkowaniem równoległym. Cóż, może nie jesteśmy doskonałe, ale dzieci i tak preferują, gdy to mama znajduje się za kierownicą.