Jak przekonać dziecko do jazdy w foteliku?

Jak przekonau0107 dziecko do jazdy w foteliku?

Jak przekonau0107 dziecko do jazdy w foteliku?Im dziecko młodsze, tym niestety trudniej przekonać je o słuszności jazdy w foteliku. Podstawową zasadą, którą powinien kierować się rodzic jest przede wszystkim spokój i konsekwencja w działaniu.

Bądź konsekwentny

Jeżeli dziecko protestuję, starajmy się te negatywne emocje ukoić w inny sposób, niż wyjęcie go z fotelika. W przeciwnym razie dziecko nauczy się że gdy płaczę, uzyskuje korzyść w postaci z uwolnienia go z miejsca, którego nie darzy sympatią.

Daj dobry przykład

Co zatem zrobić, aby dziecko spokojnie podróżowało w foteliku? Przede wszystkim przykład idzie z góry. Dzieci obserwują dorosłych i często naśladują zachowania rodziców, dlatego też dla bezpieczeństwa swojego i dziecka zawsze zapinaj pasy.

Odpowiednio zaplanuj podróż

Rodzice powinni również pamiętać, aby długie podróże planować w porze drzemki lub odpoczynku dziecka i zawsze robić przerwy w trasie. Dzieci cechuje silna potrzeba ruchu, nazywaną „głodem ruchu”, jeżeli zaplanujemy podróż w porze aktywności dziecka, naturalną rzeczą jest że będzie odczuwało dyskomfort psychiczny i fizyczny, które będzie sygnalizowało protestem. Nasze pociechy, nie powinny też nudzić się w czasie jazdy samochodem. Zabierzmy ze sobą ulubione książeczki, gry lub bajki, które umilą mu czas i odsuną myśli od osiągnięcia celu uwolnienia się z fotelika.

Fot: Oleycoffey, foter.com

Agata Podrażka - Psycholog Kliniki Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

Agata Podrażka
Psycholog Kliniki Psychoterapii i Rozwoju Osobistego
Gabclinic.com

Zadaj pytanie naszej specjalistce