Wiatr we włosach

0

Pamiętacie popularne, plażowe buggy budowane na bazie Garbusa? Volkswagen postanowił wrócić do tamtych czasów, budując buggy na bazie modelu up!

VW Buggy up!, bo tak nazwano ten model, rzuca się w oczy przede wszystkim z jednego powodu. Brak w nim drzwi. Za głowami pasażerów zaprojektowano za to masywny pałąk, która musi służyć jako jedyna podpora w przypadku ostrzejszego manewru. Jako, że jego żywiołem są przede wszystkim słoneczne, kalifornijskie plaże, samochód przygotowano na ewentualność dostania się do wnętrza wody, które jest wodoodporne, a w podwoziu zastosowano specjalny układ kanalików i otwarte progi. Dzięki temu pozbędziemy się każdej ilości wody z wnętrza. Gdyby mocno, padało możemy zamontować materiałowy dach.

Buggy up! wykonano z lekkiej wytrzymałej stali. By skutecznie poruszał się po piasku, wyposażono go w 18 calowe opony o rozmiarze 205/40. Swoim kolorem nawiązuje do buggy z lat 60 – pomarańczowy lakier przygotowano specjalnie dla tego modelu. Dolną część z kolei polakierowano na kontrastujący, szary kolor.

Czy Buggy up! wejdzie do produkcji? Tego na razie nie wiemy. Wiemy jedno – bardzo nam się podoba. A Wam?