Stwórz To Od Nowa

0

Już po raz trzeci Mazda organizuje konkurs dla designerów i architektów, jak również dla osób, które pasjonują się projektowaniem. Wyzwania czekają.

W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem ‘Stwórz To Od Nowa’. Kierowany jest do projektantów, grafików i architektów oraz osób zainteresowanych projektowaniem. Uczestnicy muszą zaprojektować niestandardowe miejsce parkingowe lub sprzęt sportowo-rekreacyjny dedykowany najnowszemu modelowi marki – Maździe CX-5. Konkurs potrwa do 10 czerwca. Prowadzony jest na stronie internetowej www.mazdadesign.pl, gdzie uczestnicy mogą wgrywać swoje prace graficzne. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest ukończenie 18 roku życia.

Prace oceniane będą pod kątem funkcjonalności, jak i oryginalności. W jury zasiądą Ikuo Maeda – główny projektant Mazdy, Janusz Kaniewski – niezależny car designer (Kaniewski Haute Design), Jan Maciej Kochański – laureat nagrody Grand Prix Mazda Design 2011 i Małgorzata Żmijska – Dyrektor Programowa Łódź Design Festival, partnera konkursu. Skład jury uzupełni Krystian Herba – mistrz akrobacji rowerowych i zapalony sportowiec (trial rowerowy, snowboard, narty, windsurfing, wspinaczka). Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy będą mogli oddać również internauci. Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma nagrodę. Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi w lipcu br.

Nagrodą główną dla autorów najlepszych prac w obu kategoriach jest 10 tysięcy złotych, a także weekendowy pobyt na festiwalu Gdynia Design Days 2012 (odbywającym się w dniach 7-15 lipca) i prezentacja pracy na wystawie Festiwalu. Jury przyzna także wyróżnienia, za które przyzna zestaw toreb podróżnych Mazdy oraz nawigację samochodową TOM TOM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here