Renault wycofuje się z Wielkiej Brytanii?

0

Nadchodzą ciężkie czasy dla Renault w Wielkiej Brytanii. Będzie mniej modeli, mnie dealerów i mniejsza sprzedaż.

Od kilka lat sprzedaż Renault w Wielkiej Brytanii regularnie spada. Firma zaczęła mieć w związku z tym problemy finansowe, co zmusiło kierownictwo do podjęcia odważnych kroków.

Brzydkie kaczątka?

Przede wszystkim z rynku brytyjskiego zniknie kilka modeli francuskiej marki. O ile Clio i Megane sprzedają się dobrze, o tyle z pozostałymi modelami nie jest już tak różowo. Najgorzej jest z Laguną, która we wszystkich odmianach (liftback, kombi i coupe) sprzedaje się fatalnie. Podobnie Espace, Grand Espace, Modus, Grand Modus, Wind i Kangoo w wersji osobowej. Wszystkie te modele stanową tylko 10% sprzedaży Renault w Wielkiej Brytanii i od początku stycznia wszystkie znikną z rynku.

Jest ratunek?

Lekiem na cale zło mają być nowe modele i debiut marki Dacia w Wielkiej Brytanii, z którą Renault wiąże spore nadzieje. Już dziś marka intensywnie pracuje nad małym, średnim i dużym crossoverem, które miałyby wejść w miejsce wycofanych aut. Na pierwszy ogień pójdzie mały kompaktowy SUV zbudowany na bazie Clio, który zadebiutuje już w 2013 roku. Pozostałe modele mają być gotowe rok później.

Renault zdecydowało także, że liczba Autoryzowanych Przedstawicielstw marki zostanie zmniejszona ze 190 do 135 do końca przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here