Parkujemy tyłem!

0

Parkowanie tyłem ma wiele zalet, choć początkowo może się wydawać, że nie jest ono zbyt proste. Gdy opanujemy ten manewr, na parkingu będziemy czuły się o wiele pewniej.

k1

Parkowanie tyłem to manewr, który wymaga najmniej miejsca, a dodatkowo ma wiele zalet, z których największą jest chyba to, że prościej jest z miejsca parkingowego wyjechać. Często też, na samym parkingu lub w innych miejscach, znajdujemy się w sytuacji, gdzie musimy zaparkować tyłem, bo tego wymaga sytuacja w której się znalazłyśmy. O czym więc pamiętać?

Wyobraź sobie

W pierwszej kolejności możemy spróbować sobie cały manewr przeprowadzić w głowie. Wyobraź sobie, co będziesz za chwilę robić. Pamiętaj, że szczególnie ważne jest, by monitorować boki samochodu, tzn. kontrolować odległości od innych samochodów w lusterkach.

Równie ważne jest lusterko wsteczne. Jeżeli masz problem z oceną odległości patrząc w lusterko wsteczne możesz obrócić się, przekręcić głowę w prawo i spojrzeć przez tylną szybę.

Dobre parkowanie tyłem zależy od doświadczenia. Jeżeli będziesz dużo ćwiczyć, parkowanie tyłem nie będzie stanowiło żadnego problemu. Nie przepuszczaj żadnej okazji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here