Niebezpieczne dziury

0

Mimo coraz większej ilości remontów i budowy nowych można odnieść wrażenie, że stan dróg z zimy na zimę coraz bardziej się pogarsza…

Każda z nas, która choć raz doznała bliższego spotkania z dziurą w jezdni wie, że my same narażone jesteśmy na niebezpieczeństwo, a nasz samochód na uszkodzenia. Przede wszystkim może dojść do zniszczenia ogumienia, a także felg. Jeżeli uderzenie będzie mocne może dojść także do usterek zawieszenia.

Skontroluj zawieszenie przed wiosną

W czasie, kiedy po zimie na drogach pojawia się więcej dziur, podzespoły odpowiedzialne za tłumienie nierówności są bardziej narażone na uszkodzenia. Jednym z elementów przygotowania samochodu do sezonu wiosennego powinna być zatem kontrola elementów zawieszenia. Nawet jeśli wyczujemy tylko drobne usterki nie powinnyśmy ich bagatelizować. W niedalekiej przyszłości mogą one stać się przyczyną niebezpiecznych uszkodzeń i zachowań samochodu.

Do objawów uszkodzonego zawieszenia mogę należeć np. luz w układzie kierowniczym, skrzypienie w czasie kręcenia kierownicą, czy też stuki dochodzące z podwozia. Jeśli chodzi zaś o amortyzatory, ich zużycie objawia się najczęściej kołysaniem samochodu na nierównościach. Pamiętajmy, że do serwisu powinnaś się wybrać zawsze, kiedy wyczujesz, że samochód zachowuje się inaczej niż zwykle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here