Najszybsze Mini w historii

0

Powstanie tylko 2.000 sztuk tego samochodu. Nic dziwnego – to prawdziwe dzieło sztuki – piękne i szybkie. Przed wami Mini John Cooper Works GP 2012.

Pierwsze informacje o najszybszym w historii Mini pojawiły się kilka miesięcy temu. Przez ten czas producent trzymał nas w niepewności. Dziś już wiemy, że Mini JCW Works GP jest jeszcze mocniejsze od zwykłego JCW, a do tego jeszcze lepiej się prowadzi.

Pod maską GP drzemie silnik o pojemności 1,6 l. W stosunku do zwykłego JCW moc wzrosła o 7 KM i wynosi teraz 222 KM, dzięki czemu sprint do 'setki’ ma zająć jedynie 6,3 sekundy.

Kluczem do najlepszych w historii osiągów ma być zawieszenie, w którym wprowadzono kilka modyfikacji, m.in. obrócono przednie amortyzatory o 180 stopni, a także wprowadzono możliwość obniżenia pojazdu o nawet 20 mm. Samochód został maksymalnie odchudzony, pozbyto się m.in. tylnej kanapy, przez co auto stało się dwuosobowe.

Powstanie zaledwie 2.000 egzemplarzy MINI John Cooper Works GP. Dla przykładu do Wielkiej Brytaii trafi 200 sztuk tego modelu, a jego cena będzie wyższa o 6 tysięcy funtów od Mini John Cooper Works.

mini-jcw-gp2

mini-jcw-gp3

mini-jcw-gp4