Luksusowe kombi od Jaguara

0

Stoisko Jaguara na Salonie Samochodowym w Genewie będzie miało jedną gwiazdę. To model XF w nadwoziu kombi.

j2

XF Sportbrake, nowy, rodzinny Jaguar, będzie miał za zadanie odebrać klientów przede wszystkim Audi A6 Avant, a także BMW Serii 5 Touring, które są szczególnie popularne właśnie w odmianach kombi.

Magiczna dźwignia

W XF Sportbrake najcenniejsza jest oczywiście przestronność wnętrza, w tym bagażnika, którego pojemność wynosi 550 litrów (po złożeniu tylnej kanapy aż 1675). Kolejną dogodnością ma być większa przestrzeń na głowy pasażerów z tyłu. Nadwozie modelu kombi jest o 5 cm dłuższe od sedana i prawie 70 kg cięższe. W przestrzeni bagażowej umieszczono dźwignie, które umożliwiają złożenie tylnej kanapy, nie trzeba zatem fatygować się do środka, by to uczynić. Bagażnik mieści ponadto podwójne dno, w którym będziemy mogli schować cenniejsze przedmioty.

Zawieszenie? Poziomuje się samo!

Pod maską znajdą się te same jednostki, które napędzają sedana, a więc wysokoprężne 2,2- i 3-litrowe o mocy odpowiednio 190, a także 240 i 275 KM. W późniejszym czasie pojawi się także topowy, 5-litrowy silnik V8, który generować ma aż 510 KM. W XF Sportbrake zastosowano samopoziomujące się tylne zawieszenie, które pozostawać ma na takiej samej wysokości bez względu na to, czy bagażnik jest załadowany bagażami na wakacje, czy też pozostaje pusty.

j3

j4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here