Jak otworzyć samochód bez akumulatora?

zamekRozładowanie się akumulatora w samochodzie to nic nowego szczególnie zimą, wówczas zdarza się to setkom kierowców dziennie. I o ile gdy przytrafi nam się to w garażu, mamy możliwość naładowania akumulatora, niestety nie zawsze jest tak kolorowo a akumulator potrafi spłatać nam figla w najmniej oczekiwanym momencie. Wówczas ciężko będzie coś na to poradzić, a w dodatku nie będziemy mogli otworzyć samochodu bez mocnego akumulatora. Większość z nas może sobie pomyśleć, że taka sytuacja nie może mieć miejsca, jednak praktyka mówi co innego, według opinii specjalistów działających na co dzień w branży ślusarskiej bardzo częstym powodem, dla którego są werbowani na miejsce awarii to właśnie rozładowany akumulator. Ciężko jest na to coś poradzić, tym bardziej ciężko jest odstać się do środka samochodu bez specjalistycznej pomocy, którą oferuje wyłącznie ślusarz.

Brak akumulatora a mechanizm ręczny

W momencie kiedy akumulator odmawia nam posłuszeństwa i nie jesteśmy w stanie dostać się do wnętrza auta, pozostaje na wykorzystać kluczyk oraz mechaniczny zamek znajdujący się wewnątrz drzwi. Niestety czasem nawet on potrafi popsuć na humor, gdyż z powodu zamarznięcia potrafi się zablokować uniemożliwiając nam tym samym otworzenie drzwi metodą ręczną. Wówczas jesteśmy zdani na pomoc fachowca, który oferuje nam awaryjne otwieranie samochodów Kraków. Zamawiając takiego specjalistę należy wiedzieć, iż posiada on duży teren pod swoją opieką, a czasem nawet całe miasto. I choć czas oczekiwania zazwyczaj nie przekracza kilkudziesięciu minut, musimy być przygotowani na nieco dłuższe oczekiwanie z powodu utrudnień w ruchu bądź wizyty u kolejnego klienta. To jednak nie oznacza, że nie możemy zostać pozytywnie zaskoczeni i że pomoc nie może dotrzeć do nas w mgnieniu oka. Co więcej awaryjne otwieranie samochodów i cały proces z nim związany nie będzie zabierał mnóstwa czasu, zazwyczaj jest to kilkanaście może kilkadziesiąt minut pracy ślusarza, który z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu bardzo delikatnie otworzy drzwi nie uszkadzając karoserii bądź też mechanizmu zamka. Jedyną rzeczą, o której z pewnością warto pamiętać jest przygotowanie dowodu rejestracyjnego pojazdu, gdyż zostaniemy poproszeni o jego okazanie ze względu na fakt, iż mógłby to nie być nasz samochód a my moglibyśmy być oszustami.

Dwa skuteczne sposoby

Na ogół wyróżniamy dwa sposoby na otwieranie drzwi w trybie awaryjnym. Pierwszy z nich wykorzystuje specjalistyczne narzędzia ślusarskie do sprawnej manipulacji zamkiem. Są one wykorzystywane z powodzeniem od wielu lat jednak stanowią pewne zagrożenie dla naszego auta. Po pierwsze niepoprawna manipulacja może uszkodzić zamek, a po drugie w przypadku lekkiej nieuwagi można uszkodzić karoserię. Mimo to specjaliści z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/ często korzystają z tego sposobu, a doświadczenie w jego wykonywaniu z pewnością pozwoli nie uszkodzić żadnego elementu. Z kolei drugi sposób wykorzystuje poduszkę hydrauliczną wraz z przyssawką do szyby. Z wykorzystaniem tych narzędzi fachowiec może lekko wygiąć szybkę oraz wsunąć do wnętrza specjalny haczyk umożliwiający sprawne otworzenie drzwi. Metoda ta jest stosunkowo nowa, chociaż cieszy się coraz większym uznaniem wśród specjalistów pracujących na co dzień przy awaryjnym otwieraniu drzwi od różnego typu samochodów. Tak więc niezależnie od tego jaką metodę będzie preferował wezwany przez nas ślusarz, powinniśmy być spokojni.