Elektryczny Mercedes w klasie aut kompaktowych

0

Elektryczna Klasa B ma w jak największym stopniu łączyć potrzebę codziennego komfortu z praktycznością. Jedną z cech, która w znaczny sposób wpływa na komfort codziennego użytkowania, jest modularna platforma „Energy Space”.

b-klasa-electric1

Pozwala ona na bezpieczne ulokowanie baterii, co zapewnia obniżenie środka ciężkości i pomaga w uzyskaniu tego samego poziomu przestronności, co w modelu spalinowym.

Koncepcyjna Klasa B Electric Drive zasilana jest silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW i momencie obrotowym 310 Nm. Zasięg modelu wynosi 200 km, a litowo-jonowe baterie można ładować z domowego gniazdka 230 V lub przy użyciu terminala szybkiego ładowania 400 V. Zasięg auta wynosi 200 km, przyspieszenie od 0 do 100 km/h niecałe 10 sekund, zaś prędkość maksymalna 150 km/h. Jak zapewnia producent, do przejechania 100 km wystarczy niecała godzina ładowania.

b-klasa-electric2

Modularna platforma „Energy Space” pozwala na zastosowanie różnych źródeł napędu – od silnika spalinowego, poprzez elektryczny, aż po ogniwa paliwowe. Rodzinna Klasa B z napędem elektrycznym jest niemal gotowa do produkcji, a jej rynkową premierę zaplanowano na rok 2014. W przyszłości przydomek „Electric Drive” będzie zdobił tylne klapy wszystkich elektrycznych aut Mercedes.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMINI Countryman steampunk
Następny artykułNowości Jeepa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here