Coraz częściej korzystamy z assistance

0

Zima to szczególny okres dla branży assistance. Statystyki pokazują, że coraz więcej osób posiada i korzysta z assistance samochodowego.

Zimą liczba interwencji firm oferujących usługi assistance znacznie wzrasta. Wszystko ze względu na unieruchomienia pojazdów, stłuczki spowodowane śliską nawierzchnią, rozładowania akumulatorów, itp. Z roku na rok, zgłoszeń jest coraz więcej. Wynika to nie tylko z warunków pogodowych, ale także z rosnącej liczby klientów posiadających usługi assistance i świadomie z nich korzystających.

Według danych Europ Assistance Polska liczba interwencji w tym roku wzrosła o 37% w stosunku do zimy 2009/2010, która pod względem pogodowym była gorsza od tegorocznej. Zimą 2009/2010 najwięcej interwencji zostało zrealizowanych w styczniu, zaś liczba spraw w grudniu i lutym była na umiarkowanym poziomie. Z kolei zeszłej zimy najwięcej zgłoszeń było w grudniu.

a2

Jeśli chodzi o rodzaj interwencji podczas tegorocznej zimy, najwięcej (58%) zgłoszeń wymagało holowania pojazdu. Prawie jedna czwarta spraw (23%) zakończyła się usprawnieniem samochodu na miejscu zdarzenia, zaś 16% zgłoszeń wymagało wypożyczenia pojazdu zastępczego. Pozostałe interwencje dotyczyły zorganizowania i pokrycia kosztów taksówki, zakwaterowania w hotelu, dowozu paliwa, zorganizowania kierowcy zastępczego lub przechowania pojazdu na strzeżonym parkingu, co łącznie stanowiło 3% wszystkich zgłoszeń. Assistance oferuje szeroki zakres pomocy za stosunkowo niewielką cenę, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na jego wykupienie.

a3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here