Bezdotykowe otwieranie bagażnika?

0

Raz na jakiś czas, Ford prezentuje kolejne elementy nowego Forda Escape. Tym razem, przyszedł czas na coś specjalnego. Oto bezdotykowy system otwierania tylnej klapy!

Ford wiąże duże nadzieje z nowym Escape, który zadebiutuje na targach w Los Angeles już w połowie przyszłego tygodnia. Na pokładzie nowego modelu znajdziemy sporo nowinek technicznych, które z czasem trafią też do innych modeli. Na czym polega system bezdotykowego otwierania tylnej klapy bagażnika?

– To kolejny system Forda, który sprawia, że życie użytkownika samochodu staje się prostsze – twierdzi Jason Sprawka, manager produktu w Fordzie.

Sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy mamy zajęte ręce, np. trzymając zakupy. Wystarczy, że pod tylnym zderzakiem wykonamy odpowiedni ruch nogą, a czujniki nas rozpoznają i same otworzą klapę od bagażnika. Możliwe jest to oczywiście wyłącznie wtedy, kiedy posiadamy kluczyk do samochodu. Może on być jednak schowany, np. w kieszeni czy torbie.

System wyczulony jest na szczególny ruch wykonany pod zderzakiem, będzie więc ignorował np. przebiegnięcie psa czy kota. Choć z podobnego rozwiązania korzystają już inne marki, np. Volkswagen, system ten cały czas jest nowością. Mamy nadzieję, że z czasem będzie coraz powszechniejszy.

Sprawdźcie jego działanie na poniższym filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=-57yqSrFpds&feature=youtu.be