AC, OC i na plastykę

0

Kobieta klient to specyficzny rodzaj konsumenta, wymagający i troskliwy. Dobrze zadają sobie z tego sprawę firmy ubezpieczeniowe. Różnicują swoją ofertę. Teraz kobieta kierowca może zdecydować się na pakiet przygotowany specjalnie dla niej. Czym różni się od podstawowego i gdzie Panie mogą liczyć na specjalne traktowanie?

Zadbają nie tylko o Ciebie, Twoje auto, ale także o zwierzątko, z którym podróżujesz. Pakiet „Dla Kobiet” to propozycja towarzystwa ubezpieczeniowego AXA.

Dostaniemy więcej

Na co może liczyć kobieta, która zdecyduje się na wykupienie takiej polisy? Ubezpieczyciel przekonuje, że w pakiecie dla kobiet, oprócz standardowych rozwiązań takich jak: Ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie Zielonej Karty, Autocasco (AC) czy Assistance, Panie mogą liczyć na:

– Ubezpieczenie AUTO ASSISTANCE WARIANT PUPIL (ASS PUPIL), które w razie wypadku zapewnia profesjonalną opiekę i pomoc weterynaryjną ukochanemu zwierzęciu.

– Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zawierające zwrot kosztów operacji plastycznych – mających na celu usunięcie następstw nieszczęśliwych wypadków – do wysokości 20 000 zł (w granicach sumy ubezpieczenia).

Plastyczna rzeczywistość

Propozycja rzeczywiście wydaje się być kusząca. Szczególnie, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca pieniądze przed operacją, a nie po niej, tak by kobieta nie musiała naruszać swoich oszczędności. Postanowiłyśmy sprawdzić, na jakie zabiegi plastyczne wystarczy 20 000 złotych. Z naszych informacji wynika, że z otrzymanych pieniędzy mogłybyśmy pozwolić sobie na:

– całkowitą korekcję nosa – od 4500 nawet do 8000 złotych
– rekonstrukcję piersi – od 7500 do 9000 złotych
– plastykę kości policzkowych – od 5000 do 7000 złotych
– plastykę brody – 3000 do 4000 złotych
– plastykę szyi – od 4500 do 8000 złotych

Zapłacimy

Ile zapłacimy za Pakiet „Dla Kobiet”? Cena uzależniona od marki i rodzaju pojazdu, wieku pojazdu, wieku właścicielki, sposobu wykorzystywania pojazdu itp. Poniżej przedstawiamy przykładową wycenę dla właścicielki Renault Megane:
Warszawa, kobieta 40 lat, 5-letnie Renault Megane, 20 proc. zniżki
Samo OC: 706 zł
Pakiet Dla Kobiet: 1148 zł
Różnica w cenie: 442 zł
Aby, wyliczyć cenę pakietu dla siebie wystarczy wejść na stronę: https://www.axa.pl/quote/index.aspx

Specjalne traktowanie

Gdzie jeszcze kobiety mogą liczyć na szczególne traktowanie? – Kobiety, które przewożą swoje dzieci jeżdżą zdecydowanie ostrożniej. Dlatego możemy im zaproponować 5%-wą zniżkę na ubezpieczenie (zarówno OC, jak i pakiet OC+AC) – informuje nas Agata Wiśniewska PR Manager w Link4. – Co ciekawe, nie jest to tylko uzasadnione zdrową logiką, bo przecież jeździmy rozważniej, kiedy mamy na pokładzie auta dziecko, ale również statystyczną obserwacją zachowań kobiet za kierownicą jeżdżących z dziećmi. Powodują one mniej zdarzeń drogowych, zatem możemy wynagrodzić to odpowiednią zniżką. Łącząc to np. ze zniżką za jednorazową płatność kartą kredytową możemy uzyskać do 10% zniżki, co na pewno stanowi już znaczącą kwotę – kontynuuje. Link4 kieruje swoją ofertę zniżek dla kobiet z dziećmi w wieku do lat 6. Klientki firmy kupując ubezpieczenie komunikacyjne otrzymują dodatkowo zniżkę 5% na zakup fotelika dziecięcego w sklepach Chicco.

Bez zniżki „na kobietę”

Do ubezpieczycieli, którzy nie różnicują swojej oferty ze względy na płeć należy między innymi PZU SA. – PZU SA nie posiada obecnie parametrów taryfikacyjnych, które uzależniałyby składkę od płci i nie jest planowane wprowadzenie takiego rozwiązania – informuje nas Krzysztof Kipert z Biura Zarządzania Produktami PZU SA. Kto w takim razie może liczyć na szczególne traktowanie? – Na wyjątkowo korzystną cenę ubezpieczeń mogą liczyć przede wszystkim klienci bezszkodowi oraz posiadający pakiet ubezpieczeń w PZU SA – podkreśla Agnieszka Sobucka z Biura Prasowego PZU SA.

Konflikt

Możliwość dywersyfikacji ryzyka ze względu na płeć jest m.in. przedmiotem zainteresowania CEA (zrzeszająca izby i związki ubezpieczeniowe z 33 europejskich krajów) i dyskutowane jest uregulowanie zagadnienia w drodze dyrektywy unijnej. Dyrektywę dotyczącą zakazu dyskryminacji m.in. ze względu na płeć planuje wydać Komisja Europejska. CEA natomiast reprezentuje w tym zakresie ubezpieczycieli i postuluje zmianę proponowanych regulacji tak, aby w pewnych przypadkach ubezpieczyciele mogli zdywersyfikować ryzyko także w oparciu o płeć.

Być kobietą, być kobietą to się opłaca. Przynajmniej na razie. Pomysł wprowadzenia Pakietów Dla Kobiet przypadł nam do gustu. Przynajmniej dopóki Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie wprowadzą wyższych stawek dla pań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here